طی سالیان متمادی، فناوری تاثیر بسیار شگرفی بر توسعه روابط انسانی و پیشرفت تمدن بشری گذاشته است. امروزه دیگر فناوری به تمامی ابعاد زندگی بشری وارد شده و تحولات چشمگیری که همه روزه در آن صورت می پذیرد، زندگی انسانها را بیش از پیش تحت تاثیر خود قرار داده است. از این رو، موفقیت دولتها، صنایع مختلف، شرکتهای خصوصی و دولتی و تک تک افراد یک جامعه، به چگونگی بهره برداری و استفاده از فناوری وابسته شده است. از آنجا که فناوری، همواره در خلق ثروت برای کشورها نقش بسزایی ایفا کرده و سطح استاندارد و کیفیت زندگی مردم را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است،
جدا از اینکه فناوری در چه سطحی به کار گرفته می شود و یا بایستی بشود، دو مقوله رقابت پذیری و تحولات سریع تکنولوژیکی، در شکل دهی و تکامل مدیریت آن نقش مهمی ایفا کرده اند.
گروه هفت سنگ نیز در راستای تغییر و تحول در بخش معادن و صنایع وابسته با توجه به اهمیت موضوع ارتباط اولیه ابتدا به ساماندهی اطلاعات ارتباطی هم در کیفیت و هم در روش ارتباطی با گذر از روشهای سنتی و فعلی موجود با رویکرد به روش جدیدتر یعنی استقرار بانک اطلاعاتی بر روی سیستم عامل موبایل و تلفن همراه ، راه دسترسی افراد به یکدیگر در همه جا و همه شرایط آسان و سریع بدون نیاز به اتصال به اینترنت نماید . فلذا در این خصوص اقدام به طراحی و اجرای اولین نرم افزار همراه بانک اطلاعات تحت عنوان هفت سنگ برای اولین بار در کشور در این زمینه نموده که در این برنامه سعی گردیده بر مبنای نیاز خانواده معدنی به صنایع و ابزار و واحد های مربوطه کل مجموعه در ۷ گروه ذیل دسته بندی گردد. که طبعا به دلیل ارتباط نزدیک و تنگا تنگ هر یک از این گروهها با یکدیگر مجموعه ای یک پارچه طراحی گردیده که امیدواریم بتوانیم در راستای رفع نیازهای اطلاعاتی و ارتباطی گام نو وموثری برداشته باشیم .
گروه هفت سنگ در
فاز اول : با گردآوری اطلاعات اقدام به ساخت و آماده سازی دیتا بیس این گروه ها مینماید .
فاز دوم : ایجاد سامانه هدفمند جهت ارسال پیام بصورت اس م اس به افراد یا شرکت های مورد نیاز جهت تعامل و پیغام رسانی با هدف معین .
فاز سوم : طراحی اتاق چت یا وایبر معادن بجهت ایجاد ارتباط سریعتر و ارسال فایل های صوتی و تصویری اعضاء گروه به همدیگر و ایجاد فضای ارائه محصول و بازاریابی و افزایش رقابت و حذف واسطه گری های پیچیده در برخی امور فراهم گردد . امیدوارم که این روش و نرم افزار مورد قبول همه اعضاء معدن و صنایع معدنی واقع گردد.
مدیریت – ارجمند